W inauguracyjnym meczu mundialu Narodowa drużyna Kataru poniosła porażkę z reprezentacją narodową Ekwadoru w spotkaniu otwarcia światowego czempionatu wynikiem 0:2!

Klęska narodowej drużyny Kataru - świetny początek światowego czempionatu dla kadry Ekwadoru!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która odbywa się co 4 lata. Kibice piłkarscy z całej świata wyczekują z utęsknieniem na pierwszy mecz turnieju i to nie podlega wątpliwości. Przy okazji światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend było tak samo. Pierwszy pojedynek poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała fantastycznie. Jednak później przyszła pora futbolu i kibice zgromadzeni na trybunach a także przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali niesamowitego pojedynku. Emocji nie zabrakło już od początku pojedynku, gdyż gracze narodowego zespołu Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli gola. Już po 3 minutach do siatki trafił Valencia i mogło się wydawać, że kadra narodowa Kataru będzie mieć bardzo ciężko w tym spotkaniu. Sędzia tego spotkania postanowił jednak sprawdzić za pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w momencie zagrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. W tym przypadku gospodarze mistrzostw świata mieli więc naprawdę dużo szczęścia.

Pomimo cofnięcia pierwszej bramki kadra Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować. Zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru cały czas kontrolowali tempo w tym meczu, non stop przy tym atakując. Napastnik kadry Ekwadoru kilka minut później odnalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem drużyny narodowej Kataru i został sfaulowany przez niego. Główny sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a bramkarzowi pokazał kartę. Kapitan kadry Ekwadoru Valencia zmienił jedenastkę na bramkę. Narodowa kadra Kataru prezentowała się słabo względem reprezentacji narodowej Ekwadoru. Nie widać było pomysłu na ten pojedynek, a golkiper zespołu Ekwadoru przez dużą część meczu nie miał za dużo pracy. Druga bramka dla drużyny narodowej Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I połowy, a strzelcem znowu był Valencia. W trakcie pierwszej połowy tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej goli. Obie drużyny w trakcie II części wyraźnie obniżyły tempo i na murawie niewiele się działo. W ostatecznym rozrachunku spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0 dla gości, która fantastycznie zaczęła te mistrzostwa. Z kolei narodowa kadra Kataru znalazła się obecnie w ciężkiej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do pucharowej fazy.