Kadra Argentyny nowym mistrzem świata - drużyna Francji zdetronizowana!

Kadra narodowa Francji przegrała - zespół Argentyny z tytułem mistrzowskim!

Ze zniecierpliwieniem futbolowi wielbiciele wyczekiwali finałowego starcia, które miało się odbyć w niedzielny wieczór. Na pewno zakończone właśnie mistrzostwa świata w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Mieliśmy okazję oglądać mnóstwo pasjonujących meczów, oraz pięknych goli i obron golkiperów. Futbolowi fani w Polsce także mogą być zachwyceni. Bowiem po po trzydziestu sześciu latach kadra Polski dała radę awansować z grupowych rozgrywek na mistrzostwach świata, co można z całą pewnością określić swego rodzaju sukcesem. Nie planujemy się jednak koncentrować na kłopotach naszej piłki nożnej. Aktualnie ważniejsze jest to, żeby zaprezentować jak fenomenalnym zdarzeniem było finałowe starcie światowych mistrzostw, które odbywały się w Katarze. Grały ze sobą: broniąca tytułu mistrzów świata Francja oraz zespół narodowy Argentyny.

Niepodważalną postacią w narodowej kadrze Argentyny jest Messi, który przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii tej dyscypliny. Za najlepszego w narodowej kadrze Francji uznaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już pokazał na tym mundialu, iż pomimo młodego wieku, czeka go jeszcze wiele triumfów. Finałowe spotkanie naprawdę fenomenalnie zaczęło się dla reprezentacji narodowej Argentyny, która po I części prowadziła już 2:0, po bramkach Messiego a także Di Marii. Przebieg tego pojedynku był jednak nieco zaskakujący, gdyż piłkarze narodowego zespołu Francji totalnie nie byli w stanie odnaleźć się na boisku. Dopiero w drugiej części ruszyli do kontry i to przyniosło efekty. Dwa gole w ciągu 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dogrywki. Podczas dogrywki na prowadzenie kolejny raz wysunęła się drużyna Argentyny i kiedy mogło się wydawać, iż jest już po finale, do akcji znowu wkroczył Mbappe. Arbiter wskazał na karnego, a zawodnik PSG zamienił go na gola. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3. Na futbolowych kibiców zgromadzonych na trybunach czekały więc karne. Podczas karnych lepsza okazała się kadra narodowa Argentyny. W taki sposób Messi skompletował wszystkie trofea, jakie miał możliwość zdobyć w trakcie kariery piłkarza. Kadra Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak z całą pewnością za cztery lata znowu rywalizować będzie o to trofeum z Kylianem Mbappe w swoich szeregach.